A kezdő kismamák, de még a gyakorlottabbak is elbizonytalanodnak néha, hogy mire lesz szükségük igazán. Ebben szeretnék segíteni Neked. Remélem az általam összegyűlytött és javasolt dolgok után egy kicsit tisztábban látod majd, hogy mi mindenre kell gondolni, pl. a kórházi csomag összeállításánál.
Ez utóbbit úgy érdemes összepakolni, hogy gyakorlatilag egy kisebb táskába készíted el a szülőszobán és a megfigyelőben (örzőben) szükséges holmikat, míg egy nagyobb táskába azokat pakolod, amik csak a kórteremben kellenek majd.
Sok helyen ugyanis az a szokás, hogy a pakkodat szépen leviszik a kórterembe, te meg ott állsz minden nélkül vajúdva. Na jó, a párod keze kéznél lesz, de a többi?
Viszont, ha két táskába pakolsz, akkor a kicsit magaddal viheted a vajúdóba, így minden kéznél lesz majd, ami megkönnyíteni hivatott azokat a nehéz perceket. Mit perceket, órákat!
Na jó, ha minden klappol, akkor utólag tényleg csak perceknek tűnik majd minden .
Boldog babavárást és sikeres készülődést kívánok. Remélem hasznos tanácsokra akadtál a honlapomon.
Terhesség idejére
Kismama nadrág (kb. a 20. hét után már ez a legjobb választás).
Kényelmes kismama ruházat - nagyon szexi kismamafelsőket lehet kapni potom áron. És a pocak is belefér
Kényelmes melltartó - A mell a terhesség előrehaladtával növekedhet. A hátra egyrészt a megnövekedett pocak, másrészt a megnagyobbodott mell ad plusz terhet. Hogy ne fájjon a hátad, vegyél kényelmes pamut szoptatós melltartót vagy sportmelltartót. Érdemes mindkettőt kipróbálni, mert mindenkinek más jön be. De alapigazságként elmondhatom, hogy már a terhesség első heteiben - a hormonváltozás következtében - zavaró lehet a mellbimbó környéki varrás, csipke, stb.
Striákat megelőző készítmények - Van akinek hasznél, van akinek nem. Szerintem ez alkati kérdés is, de ha Téged megnyugtat, hát lehet kenegetni.
Biztonsági öv leszorító - ha vezetsz, vagy ha sokat autókázol
Bimbókiemelő - hasznos segédeszköz, ha a mellbimbód nem akar előemelkedni.
Melltartóbetét - az előtej néha kellemetlen meglepetéseket tud okozni. Hogy ne ázzon át a blúzod, ezt tedd a melltartód kosarába. Kapható eldobható és mosható változatban is. Ha csak kevés előtejed van, vagy csak néha-néa cseppen egyet, akkor elég egy sminklemosó vattakorong is.
Szoptatóspárna - már szülés előtt is használhatod. Nekem kifejezetten kényelmes volt ezen aludni, amikor már nagy a pocak.
Kompressziós harisnya vagy rugalmas pólya - A terhesség egyik lehetséges velejárója lehet a visszerek előbújása. Ez a megnövekedett teher miatt és a vénákra gyakorolt nyomás hatására alakul ki. Szerencsére szülés után magától visszahúzódik. De hogy addig se pangjon a lábadban a vér, érdemes beszerezni valamelyiket a kettő közül. A kompresziós harisnya kényelmesebb, könnyen mosható és hamar szárad. A rugalmas pólya felhelyezése kissé macerásabb, főleg ha már nagy a pocak . Mindkettőt megvásárolhatod gyógyászati segédeszköz boltokban.
Aranyér esetére Aloe lipstic (Foreveres) vagy körömvirágkrém vagy aranyér kenőcs - Sajna ez is a terhesség velejárója, szintén a vénák pangása miatt. Az FLP-s Aloe lipstic csodákra képes! Tapasztaltam, hogy nem csak az ajkakra jó! Persze, ha oda is használsz, akkor érdemesebb kettőt venned, és megjelölni melyiket hová kened ! A körömvirágkrém szintén segíti eme tájék hámosodását. Végső esetben azért nem árt egy jó kis aranyér elleni kenőcs. Patikában kapható.
Gátmasszázshoz olaj vagy krém - Ha gátvédelemmel szülsz, vagy szeretnél jobban táguni. Általában a 32. héttől érdemes elkezdeni a használatát.
Szülőszobára, megfigyelő szobába
Segítőtárs! - Ez lehet a férjed/párod, lehet az anyád (hiába, de van akit ez nyugtat meg), a nővéred, a sógornőd, vagy bárki, akit szívesen látnál magad mellett.
Ásványvíz - lehetőleg szénsavmentes legyen
Szívószál vagy szopókás itató, sportkulacs - Hidd el, jól jön majd, ha megszomjazol a nehéz munkában. Mert ez bizony meló a javából.
Rostos ivólé - Kérdezz rá, hogy lehet-e. Sajnos nem mindenhol engedélyezett.
Szőlőcukor - a legjobb energiaforrás (a férjed kezének szorítása után). Ha kifogysz az erőből, ebből bekaphatsz 1-2 szemet.
Kis kendő - isteni, mikor már kivagy, eleged van, de akkor valaki segítőn a homlokodra helyezi a vizes ruhát. Szóval a kendőcske is jól jöhet.
Papírzsepi - Ki tudja kinek fog kelleni. Lehet, hogy a párod érzékenyül el, mikor először tartja kezében utódát. Sosem lehet tudni, talán vét egy-két könycseppet, de az is lehet, hogy az örömtől zokogásban tör ki.
Zenei CD vagy Relaxációs CD - Ezt is kérdezd meg. Van ahol engedélyezett, de sajnos még mindig nem eléggé elfogadott.
Fényképezőgép/kamera + pótban elem/töltő/adapter! (Tudod mindig akkor fogy el az elemből a szusz, mikor nagyon kéne). - Ezt csak akkor, ha Te magad is azt szeretnéd, hogy meg legyenek örökítve az első pillanatok.
Gátmasszázs krém vagy olaj - ha gátvédelemmel kívánsz szülni, és ezt előzőleg a szülésznővel egyezteted. Van ahová kérik, hogy vigyél a masszázshoz krémet. Valószínűleg azért, mert ezt már használod a 30-32. héttől, és így hozzászokik a bőröd.
Eldobható bugyi + Tena betét - A szülés után a megfigyelőbe kerülsz. Ott általában adnak betétet, de bugyit azt ugye nem (vagy csak elitebb helyeken eldobhatósat). Ezért ezt vinned kell, hacsak nem akarod a comboddal szorítani a betétet.
Kórterembe
Szoptatós melltartó
Melltartóbetét - eldobhatós vagy mosható. Amelyik jobban tetszik.
Köntös
Haskötő - ez főleg császármetszés után lehet nagyon hasznos.
Eldobható bugyi - nem mindenhol kötelező. Érdeklődj erről a választott intézményben. Van ahol megengedett a sima pamutbugyi is.
Tena betét - egy erősebb és egy normál csomag. Utána már a tisztasági betét is elegendő.
Tusfürdő
Fürdőpapucs
Sampon, hajbalzsam
Szobai papucs
Mellbimbó ápoló krém
Bimbóvédő - Nem feltétlenül szükséges, de jól jöhet
Tejserkentő Laktoherb tea
Körömvirág krém - Egy igazi csodaszer: gátsebre, kisebesedett mellbimbóra, aranyérre.
WC-ülőke papír
WC-papír
Mellszívó készülék - Legjobb (szerintem) az Avent kézi mellszívó. Érdemes rákérdezni, mert van, ahol adnak a bent tartózkodás idejére. De nem árt, ha van sajátod. Sajnos otthon is előfordulhat, hogy kell használnod.
Ülőpárna gátsebre vagy babzsák - Hasznos holmi.
Szoptatós hálóing - Van olyan intézmény, ahol csak az ottanit viselheted. Érdeklődj utána.
Zokni (legaláb 3-4 pár legyen bekészítve).
Fésű, hajkefe, hajcsatt, hajgumi, hajráf
Evőeszköz: kés, villa, kanál, szalvéta vagy papír kéztörlő
Kézfertőtlenítő szer - Nem árt, ha van nálad. Néha egészen elképesztő dolgokat is lát az ember a kórházban.
Otthonra
Szoptatós melltartók
Szoptatós hálóing
Mellszívó
Mellápoló, bimbóvédő krém
Hasszorító